Město Klatovy

Klatovy leží v šumavském podhůří poblíž jihozápadní hranice České republiky s Německou spolkovou republikou, 40 km jižně od Plzně. Bývalé královské město Klatovy jsou moderním městem s bohatou historickou tradicí. Počtem obyvatel jsou po Plzni druhým největším městem Plzeňského kraje.
Náměstí Klatovy - Černá věž a jezuitský kostel a katakombamiDominantou města je na náměstí stojící Černá věž. Z 81,6 metrů vysoké věže je výhled na celé Klatovy a za příznivého počasí i na velkou část Šumavy.
Vedle Černé věže se na náměstí nachází jezuitský kostel, pod kterým jsou klatovské katakomby, podzemní prostory určené k pohřbívání jezuitů i osob, které nebyly členy řádu. Větrací systém katakomb umožňuje udržovat optimální teplotu pro konzervaci mumifikovaných těl. Návštěvníci jich mohou v klatovských katakombách zhlédnout 30, dalších 7 je uloženo ve veřejnosti nepřístupné části krypt.
Za návštěvu stojí i další klatovské pamětihodnosti, např. barokní lékárna U Bílého jednorožce, kde je nyní muzeum dokumentující vývoj lékárnictví od roku 1776 do roku 1966, kdy lékárna ukončila svoji činnost.

- - - - - - - - - - - -
BK Klatovy
Voříškova 715
Klatovy 3
339 01
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2012 BK Klatovy