Results Easter cup 2018

U15 GIRLSU15 BOYS
  1. HB Basket Praha
  2. Nové Mesto n. Váhom
  3. BK Klatovy
  4. Basket Říčany
  5. SC Jena
  6. HB Basket U14
  7. BK Horejsek Děčín
  8. BK Prosek
  9. Basket Valmez
  10. Post SV Nürnberg

ALLSTAR
Mádlová (Basket Říčany)
Boubaki (Post SV Nürnberg)
Fürbacherová (BK Klatovy)
Mikudíková (Nové Mesto nad Váhom)
Nádvorníková (HB Basket Praha)

MVP
Vavrochová (HB Basket Praha)

 

  1. Sokol Pražský
  2. Bánovce n. Bebravou
  3. Niners Chemnitz
  4. Lokomotiva Plzeň
  5. BK Klatovy
  6. Rockets juniors
  7. SSC Karlsruhe
  8. Grafenwoher Rockets
  9. Dresden Titans
  10. Espergarde Basketball Club
  11. Újpest-MT
  12. Basket Valmez

ALLSTAR
Baselides (BK Klatovy)
Kulík (Sokol Pražský)
Richardson (SSC Karlsruhe)
Hovgaart (Espergarde BC)
Gebert (Lokomotiva Plzeň)

MVP
Charvát (Sokol Pražský)

 



U14 GIRLSU14 BOYS
  1. BK Sluneta Ústí nad Labem
  2. Sokol Hradec Králové
  3. Hessen
  4. Chemcats Chemnitz A
  5. Slovan Litoměřice
  6. Sokol Nusle
  7. BK Klatovy
  8. Basket Valmez
  9. BK Sluneta Ústí nad Labem U13
  10. Post SV Nürnberg
  11. Chemcats Chemnitz B
  12. SC Jena

ALLSTAR
Pekárková (Sluneta)
Chvojková (Litoměřice)
Vlachová (Sokol Hradec Králové)
Luise (Chemcats Chemnitz A)
Bonackes (Hessen)

MVP
Reigertová (BK Sluneta Ústí nad Labem)

 

  1. NINERS Chemnitz
  2. BK Klatovy
  3. SSC Karlsruhe
  4. Lokomotiva Plzeň
  5. Rocket Juniors
  6. BK SLUNETA Ústí nad Labem
  7. BK Teplice
  8. Sokol Pražský
  9. Desden Titans
  10. HSV KSSV Weimar

ALLSTAR
Vojtko (SSC Karlsruhe)
Majer (BK Klatovy)
Klička (Lokomotiva Plzeň)
Rinner (NINERS Chemnitz)
Gregory (NINERS Chemnitz)

MVP
Hajdúk (BK Klatovy)

 

 



U12 GIRLSU12 BOYS
  1. BK Strakonice
  2. HB Basket
  3. Sokol Nusle
  4. BK Klatovy
  5. Lokomotiva Karlovy Vary
  6. BC Benešov
  7. BC Kolín
  8. Bižuterie Jablonec nad Nisou
  9. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
  10. Chemcats Chemnitz

ALLSTAR
Mundlová (BK Klatovy)
Beruasová (BK Strakonice)
Pilařová (HB Basket)
Albrechtová (Sokol Nusle)
Krausová (BC Kolín)

MVP
Pithartová (BC Kolín)

 

  1. USA U12 Team
  2. Tigers České Budějovice
  3. Niners Chemnitz
  4. Lokomotiva Plzeň
  5. Jiskra Domažlice
  6. BK Klatovy
  7. SKB Rokycany
  8. BC Kolín
  9. USC Leipzig
  10. Rockets Juniors
  11. SC Jena
  12. BZA Dresden
  13. HSV KSSV Weimar

ALLSTAR
Spillman (USA U12 Team)
Lin (USA U12 Team)
Šindler (Lokomotiva Plzeň)
Glowka (Niners Chemnitz)
Suchánek (Tigers České Budějovice)

MVP
Hale (USA U12 Team)

 

U11 GIRLSU11 BOYS
  1. OSK Olomouc
  2. Lokomotiva Karlovy Vary "A"
  3. BK Strakonice
  4. Pandy Čelákovice
  5. BK Sluneta Ústí nad Labem
  6. USK Praha
  7. HB Basket
  8. BK Klatovy
  9. Basket Valmez
  10. BC Benešov
  11. BK Beroun
  12. Lokomotiva Karlovy Vary "B"
  13. Chemcats Chemnitz
  14. BK Kralupy Junior

ALLSTAR
Hajná Tereza (BC Benešov)
Ruiz Malenka (BK Sluneta Ústí nad Labem)
Sedlářová Ema (Pandy Čelákovice)
Chalupová Veronika (BK Strakoncie)
Bahounková Eliška (OSK Olomouc)

MVP
Ponuchálková Lea (Lokomotiva K.Vary)

 

  1. Basketbal TJ Svitavy
  2. BK Horejsek Děčín
  3. Basket Valmez
  4. BBK Bánovce nad Bebravou
  5. BK Klatovy
  6. Niners Chemnitz
  7. Post SV Nürnberg
  8. Sokol Pražský
  9. Loko Trutnov
  10. Jiskra Domažlice
  11. BK Tábor
  12. BK Beroun

ALLSTAR
Grygar (Basket Valmez)
Gürbüz (Basketbal TJ Svitavy)
Hyka ( BK Horejsek Děčín)
Petrovický (BK Klatovy)
Neubert (Post SV Nürnberg)

MVP
Bryška (Basketbal TJ Svitavy)

 


CONTACTS

OFFICE HOT-LINE
tel.: +420 730 526 897
email: eastercup.klatovy@seznam.cz
web: www.eastercupklatovy.cz
www.facebook.com/EasterCupKlatovy

BK Klatovy
Voříškova 715
Klatovy 3
339 01
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2012 BK Klatovy