Registered teams Easter Cup 2019

U15 girls

  1. BK Sluneta Ústí nad Labem (CZE)
  2. BK Horejsek Děčín (CZE)
  3. HB Basket (CZE)
  4. Basket Valmez (CZE)
  5. BC Benešov (CZE)
  6. BC Slaný (CZE)
  7. BAYERN 04 (GER)

U15 boys

  1. SSC Karlsruhe (GER)
  2. TV 1877 LAUF
  3. Válečníci Děčín (CZE)
  4. IBA Munich (GER)
  5. Jiskra Kyjov (CZE)
  6. Niners Chemnitz (GER)
  7. BK Tábor (CZE)
  8. Basket Valmez (CZE)
  9. BK Klatovy (CZE)
  10. BK Jiskra Domažlice
  11. BŠ Tygři Praha (CZE)

U14 girls

  1. HESSEN 2005er (GER)
  2. HB Basket U14
  3. BAYERN 04 (GER)
  4. KP Brno (CZE)
  5. BK Tábor (CZE)
  6. Basket Pastelka (CZE)
  7. Sluneta Ústí nad Labem (CZE)
  8. Pakilan Visa Helsinki Green (FIN)
  9. Pakilan Visa Helsinki Yellow (FIN)
  10. Chemcats Chemnitz (GER)
  11. BK Kralupy (CZE)
  12. BK Klatovy (CZE)
  13. Hagen United

U14 boys

  1. Team USA 14U (USA)
  2. DJK Neustadt (GER)
  3. BK Lokomotiva Plzeň (CZE)
  4. Hagen United (GER)
  5. BC Kolín (CZE)
  6. IBA Munich (GER)
  7. Nürnberg B. club (GER)
  8. Baskeťáci Josefov (CZE)
  9. Basket Valmez (CZE)
  10. Dresden Titans (GER)
  11. BK Teplice (CZE)
  12. BK Horejsek Děčín (CZE)
  13. BK Klatovy (CZE)
  14. SKB Rokycany (CZE)
  15. Újpest-MT (HUN)
  16. BA Grizzlies Plzeň (CZE)
  17. Basketball Löwen Erfurt

U12 girls

  1. BK Klatovy (CZE)
  2. BK Týn nad Vltavou (CZE)
  3. BC Říčany (CZE)
  4. BK BEROUN (CZE)
  5. Sluneta Ústí nad labem (CZE)
  6. Pandy Čelákovice (CZE)
  7. BK Frýdek-Místek (CZE)
  8. Sokol Pecky (CZE)
  9. Basket Pastelka (CZE)
  10. Basket Valmez (CZE)
  11. HB Basket (CZE)
  12. Chemcats Chemnitz (GER)
  13. Team USA 12U (USA)
  14. BC Benešov (CZE)
  15. BC Slaný (CZE)

U12 boys

  1. Science City Jena (GER)
  2. TV 1877 Lauf
  3. BK Domažlice (CZE)
  4. Sršni Písek (CZE)
  5. Hagen United (GER)
  6. Post SV Nürnberg (GER)
  7. Jiskra Kyjov (CZE)
  8. Niners Chemnitz (GER)
  9. TJ MEZ Mohelnice (CZE)
  10. BK Tábor (CZE)
  11. USC Leipzig (GER)
  12. Dresden Titans (GER)
  13. LOKO Trutnov (CZE)
  14. BK Klatovy (CZE)
  15. Basketball Löwen Erfurt

U11 mix

  1. BK Klatovy (CZE)
  2. Niners Chemnitz (GER)
  3. Pandy Čelákovice (CZE)
  4. TJ MEZ Mohelnice (CZE)
  5. BK Tábor (CZE)
  6. BK Kralupy junior (CZE)
  7. USK PRAHA (CZE)
  8. BC Benešov (CZE)
  9. BC Slaný (CZE)
  10. Post SV Nürnberg (GER)

U11 boys

BK Klatovy
Voříškova 715
Klatovy 3
339 01
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2012 BK Klatovy