Easter cup 2019 - final results

U15 girls

1. HB Basket Praha
2. Sluneta Ústí nad Labem
3. Bayern 04
4. BK Horejsek Děčín
5. BC Benešov
6. BC Slaný
7. Basket Valmez

ALL STAR
Šťovíčková Martina (HB Basket Praha)
Štréblová Melánie (SLuneta Ústí n.Labem)
Sophie (Bayern 04)
Kulhánková Michaela (BK Horejsek Děčín)
Gončárová Julie (BC Slaný)

MVP
Krásná Barbora (HB Basket Praha)

U15 boys

1. SSC Karlsruhe
2. BK Válečníci Děčín
3. BK Klatovy
4. BK Kyjov
5. BŠ Tygři Praha
6. IBA Munich
7. Basket Valmez
8. BK Domažlice
9. Niners Chemnitz
10. TV 1877 Lauf
11. BK Tábor

ALL STAR
Vosyka Davi (BŠ Tygři Praha)
Majer Jakup (BK Klatovy)
Jahoda Martin (Jiskra Kyjov)
Zurawski (SSC Karlsruhe)
Vojtíšek Jan (Válečníci Děčín)

MVP
Votko (SSC Karlsruhe)

U14 girls

1. KP Brno
2. Chemcats Chemnitz
3. Bayern 04
4. Hessen 2005er
5. Sluneta Ústí nad Labem
6. BK Klatovy
7. HB Basket Praha
8. Hagen United
9. BK Kralupy
10. Pakilan Visa Helsinki Yellow
11. Basket Pastelka
12. BK Tábor
13. Pakilan Visa Helsinki Green

ALL STAR
Zahradníková Lucie (BK Klatovy)
Schmieder Chiara (Chamcats Chemnitz)
Ilič Maria (Hagen United)
Todd (Hessen 2005er)
Svobodová Natálie (Sluneta Ústí n.Labem)

MVP
Medáková Zuzana (KP Brno)

U14 boys

1. Team USA 14U
2. BK Horejsek Děčín
3. IBA Munich
4. BK Lokomotiva Plzeň
5. DJK Neustadt
6. Nürnberg Basketball Club
7. Dresden Titans
8. BA Grizzlies Plzeň
9. Hagen United
10. BK Klatovy
11. Újpest-MT
12. SKB Rokycany
13. BC Kolín
14. Basketball Löwen Erfurt
15. Basket Valmez
16. BK Teplice
17. Baskeťáci Josefov

ALL STAR
Lucac D. (IBA Munich)
Oliver J. (DJK Neustadt)
Albrecht Simon (Nürnberg)
Jaden Santos (Team USA 14U)
Ježek Matyáš (BK Horejsek Děčín)

MVP
Spilmann Ellis (Team USA 14U)

U12 girls

1. HB Basket Praha
2. Basket Valmez
3. BK Klatovy
4. BC Benešov
5. Sluneta Ústí nad Labem
6. Pandy Čelákovice
7. BK Týn nad Vltavou
8. Team USA 12U
9. Basket Pastelka
10. BK Frýdek-Místek
11. Chemcats Chemnitz
12. BC Slaný
13. BK Beroun
14. Sokol Pečky
15. BC Říčany

ALL STAR
Pavelková Lucie (Basket Valmez)
Zelenková Natálie (BK Klatovy)
Školová Tereza (BK Beroun)
Salaková Eliška (Sluneta Ústí n.Labem)
Keřková Jitka (Pandy Čelákovice)

MVP
Pilařová Julie (HB Basket Praha)

U12 boys

1. Hagen United
2. TJ MEZ Mohelnice
3. Niners Chemnitz
4. BK Klatovy
5. USC Leipzig
6. Jiskra Kyjov
7. Science City Jena
8. Dresden Titans
9. Post SV Nürnberg
10. TV 1877 Lauf
11. Sršni Písek
12. BK Domažlice
13. BK Tábor
14. Basketball Löwen Erfurt
15. Loko Trutnov

ALL STAR
Petrovický Matyáš (BK Klatovy)
Wahren Chris (USC Leipzig)
Gruber Šimon (Jiskra Kyjov)
Gürbüz Jan Adem (TJ MEZ Mohelnice)
Ilič (Hagen United)

MVP
Brüggemann Tom (Hagen United)

U11 girls

1. USK Praha
2. BC Benešov
3. BC Slaný
4. BK Kralupy Junior
5. TJ MEZ Mohelnice

ALL STAR
Robson Sofie
Pelikánová Lucie
Herinková Tereza
Pátková Emma
Navrátilová Adéla

MVP
Dvořáková Klára

U11 boys

1. BK Klatovy
2. Post SV Nürnberg
3. Pandy Čelákovice
4. Niners Chemnitz
5. BK Tábor

ALL STAR
Kavka Bernard
Schneider I.
Bodlák Martin
Schumann Fritz
Novotný Kryšof

MVP
Šlof Josef

BK Klatovy
Voříškova 715
Klatovy 3
339 01
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2012 BK Klatovy