Tisková konference na radnici v Klatovech

Necelý měsíc před startem jednoho z největších mládežnických turnajů v Evropě, se sešli zástupci organizačního výboru turnaje a zástupci města Klatovy na tiskové konferenci, kde představili plány a vize pro letošní ročník turnaje.

Za organizační výbor turnaje na konferenci promluvil ředitel turnaje Ing. Stanislav Křiváček a ředitelka organizačního výboru turnaje Květa Kohoutová. Za město Klatovy, jednoho z generálních partnerů turnaje, promluvil starosta města Klatov Mgr. Rudolf Salvetr a místostarosta města Klatovy Ing. Václav Chroust.

Organizační výbor turnaje seznámil hosty a zástupce města Klatovy s výsledky turnaje 2018 a představil plány pro letošní ročník, kdy zmínil počet přihlášených družstev 1 měsíc před začátkem turnaje a novinky, kterými se turnaj pro letošní ročních může pyšnit. Zástupci města vyjádřili svůj kladný postoj k organizování nejen sportovních, ale i kulturních akcí v Klatovech a okolí.

„Ročník minulý byl ve všech směrech rekordní. Pevně věříme, že i letos se nám podaří počet účastníků navýšit a laťku organizace posunout zase o trochu výše.“ Řekl ředitel turnaje Ing. Stanislav Křiváček.

„Ač turistická sezóna v našem městě začíná oficiálně až v květnu, tak my tu již dnes sedíme a jen zmiňujeme počty návštěvníků, které navštíví Klatovy v během dubna. Díky dvěma velkým sportovním ale i kulturním akcím, konkrétně Easter Cup Klatovy a Rallye Šumava, navštíví Klatovy během dvou týdnů přibližně 5 000 lidí, což je přibližně ¼ obyvatel Klatov. Veškeré akce, které se v Klatovech pořádají, mají i pozitivní dopad na regionální ekonomiku a kvalitu života.“ Zmínil ve svém proslovu starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr

„Trochu mi to připadá jako v době baroka, kdy město zažívalo veliký rozkvět. A právě cestování v tehdejší době, pokud to takto můžeme nazvat, přinášelo nejen ekonomický, ale i kulturní přínos. Město Klatovy bude vždy maximálně podporovat všechny sportovní, ale i kulturní akce, které se budou v našem regionu konat.“ Dodal místostarosta města Klatovy Ing. Václav Chroust.

„Samozřejmě musíme poděkovat všem partnerům, bez kterých by turnaj nebylo možné organizovat v takovém rozsahu, jaký je dnes. Myslím si, že důležité taky je, že je pro nás velkou prioritou, aby si děti a fanoušci, kteří do Klatov přijedou, neužili jen basketbal, ale také atmosféru města a odvezli si spoustu zážitků. Právě proto se snažíme pro všechny připravit bohatý doprovodný program, ve kterém můžou využít návštěvu památek, bazénu, nebo například bowlingu. Řekla ředitelka organizačního výboru turnaje Květa Kohoutová.

Reportáž z tiskové konference můžete shlédnout na televizi FilmPro od pondělí 25. 3. 2019 nebo se o ní dočíst v Klatovském deníku.

BK Klatovy
Voříškova 715
Klatovy 3
339 01
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2012 BK Klatovy